3.SEDIU NOU PRIMARIE

Sediul noii primarii s-a dovedit a fi imperios necesar datorita spatiului insuficient pentru angajati si  fluxului mare de cetateni  care se perindau zilnic,cladirea veche aflandu-se intr-un continuu proces de degradare.Ordinul de incepere a  lucrarilor s-a dat inca din iunie 2011 ,apoi  au fost sistate   pana in 2015.

Lucrarile s-au reluat in anul 2016 cand cladirea se afla  ridicata pe jumatate ,domnul  primar Silviu Cazacu ambitionandu-se  sa  termine cladirea intr-un timp cat mai scurt.

Finantata in  in totalitate din bugetul local,investitia  are o valoare de 1.029.572 lei la care se adauga inca 80.000 lei pentru dotarea cu mobilier si  36.807  lei centrala proprie.

Finalizata in  luna iunie 2017 investitia este una dintre cele mai moderne si elegante  primarii din judetul Giurgiu,o cladire cu birouri spatioase dotate cu mobilier in totalitate nou si avand toate utilitatile.

Domnul primar Silviu Cazacu a incercat pe cat de poate sa minimalizeze cheltuielile si a reusit  sa amenajeze  spatiul de la intrarea in cladirea primariei fara costuri cu ajutorul si sprijinul neconditionat al fratilor Alin si Mircea Lamaie,la amenajarea spatiului punand  umarul si angajatii primariei.