2.GOSPODARIA IZVOARELE

In luna iulie 2016,la preluarea mandatului de  catre Primar Cazacu Silviu-Marius,situatia ADP-lui nu era nici pe departe una buna,cei 22 de angajati aveau salariile neplatite de 6 luni,cheltuielile Gospodariei fiind nejustificat de mari.

Singura solutie gasita la vremea aceea ,dovedindu-se a fi si cea mai buna, a fost implicarea domnului primar ,care cu ajutorul Consiliului Judetean Giurgiu a gasit de lucru celor 22 de angajati prin contractarea unor lucrari si din banii obtinuti s-au achitat salariile restante ale angajatilor.

Dupa achitarea la zi a salariilor a urmat intocmirea unui plan de reorganizare a Gospodariei pentru a inlatura cheltuielile nejustificate.Acum,in 2019,Gospodaria nu mai are niciun fel de datorii,planul de reorganizare pe o perioada de 3 ani fiind aprobat de catre Tribunalul  Giurgiu.